2017-09-13

stailker: (Default)
2017-09-13 05:36 pm

"ЗІР ДЛЯ АРМІЇ": ЯК ПРАЦЮЄ УНІКАЛЬНИЙ "ІЗЮМСЬКИЙ ПРИЛАДОБУДІВНИЙ ЗАВОД" "УКРОБОРОНПРОМУ"

 ДП "Ізюмський приладобудівний завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром", є унікальним підприємством. Це єдиний в нашій державі завод на якому виготовляють оптичне скло, а також який розробляє та виготовляє більшість приладів наведення, спостереження та інших, що входять до складу систем керування вогнем для української бронетехніки,  ракетного озброєння,  вертольотів, деяких типів стрілецького озброєння. Саме на цьому підприємстві створюється сучасний "зір" для передової  української зброї та систем озброєння.           

"Наше підприємство виготовляє всю лінійку оглядових приладів для української бронетехніки, це і для БТР-3, БТР-4, "Дозор-Б", "Булат" і "Оплот". Також підприємство оснащує лазерними приладами наведення протитанкові ракетні  комплекси, такі як "Стугна-П" і "Корсар". Тобто, в напрямку приладобудування завод спеціалізується на розробці і виробництві оптико-електронних приладів систем наведення та їх елементів для протитанкових комплексів, оглядових станцій морського базування, прицільних комплексів систем керування вогнем, приладів нічного бачення механіка-водія під всі види бронетехніки, зенітних прицілів та всієї номенклатури  оглядових приладів бронетехніки", – розповів  директор заводу Сергій Філоненко.
 

 

Read more... )

"Прилади випробовуються на вплив як спеки від +50 або навіть +120, так і холоду від -20 до -60. Є, так звані "камери дощу", які дозволяють виявити стійкість приладу до запітніння і перевірити його на герметичність. У нас є кліматичні камери, які повторюють екстремальні умови, наприклад, умови тропіків, коли температура +40 і підвищена вологість, або "камера пилу", в якій повторюється умови пилової бурі. Також на наших стендах проводяться випробування в термобарокамері, для симулювання умов польоту, камера сонячної радіації, а також "камера соляного туману", для перевірки виробів,які використовуються на кораблях", – розповів начальник Випробувального центру Коротун Олександр.

Без шансів для супротивника

Завдяки власній потужній науково-конструкторський базі, "Ізюмський приладобудівний завод" розробляє та виготовляє найпередовіші прилади, приціли та комплекси наведення, які за своїми параметрами є одними з кращих в Україні, а деякі не мають аналогів навіть у світі. Наприклад, Ізюмська система лазерного наведення ракети для вертольотів має вагу лише 4 кг, при цьому конструктори досягли точності супроводу у 25 см. Це настільки висока точність наведення, що дозволяє поцілити  "в кватирку".

Саме такі сучасні системи встановлюються на деякі зразки бронетехніки та гелікоптерів  деяких європейських країн та  модернізовані  зразки вертолітів для Азербайджану. Саме такою системою оснащена українська глибока модернізація Мі-24ПУ1 від "Авіакону", що входить до складу Концерну.

Прилади наведення для бронетехніки від "Ізюмського приладобудівного заводу" встановлюються на БТР-3 і БТР-4 та забезпечують наведення ракет на дальності до 5 км. При цьому на заводі вже готові розробити системи наведення, які дозволяють управляти ракетою і на 10 км. Як заявив Заступник директора Головний конструктор, Валерій Коваленко, наразі "очікуємо появи, назвемо це так, відповідної ракети під таку дальність". А одним з головних поточних завдань конструкторів стала розробка малопомітних для комплексів перехоплення  систем лазерного наведення.

 

"У нас створені такі канали лазерного наведення, які малопомітні або зовсім не визначаються комплексами перехоплення противника завдяки своїй малій потужності. Ті системи, які використовувались раніше мали потужність близько 10 Вт, тепер ми значно її зменшили без втрати ефективності роботи системи в будь-яких погодних умовах. Нещодавно проводили порівняльні випробування з країнами НАТО. Вони перевіряли чутливість своїх найсучасніших систем попередження про лазерному опроміненні. Крім нашого комплексу були задіяні вироби виробництва країн НАТО. В результаті наш  вітчизняний  канал був виявлений лише після умовного ураження цілі. Це означає, що наш українських комплекс здатний забезпечити знищення цілей, які оснащені найпередовішими системами попередження про атаку. Вони просто не встигають спрацювати і включити системи протидії", – розповів Валерій Коваленко.
 


 

Одна з сучасних серійних  розробок "Ізюмського приладобудівного заводу"  – виріб ПН-КУ, прилад наведення для легкого протитанкового комплексу "Корсар " під ракету виробництва "КБ Луч". Незважаючи на його малі габарити і вагу в 4 кг, він забезпечує наведення ракети на дальності до 2,5 км. Він оснащений лазерним каналом управління і візирним каналом, через який супроводжується ракета. Точність його наведення в межах +/- 250 мм.

Не полишає підприємство і напрямок роботи щодо модернізації приладів нічного бачення і танкових прицілів для командиру танка та механіка-водія. Завдяки модернізації та установки електронно-оптичного перетворювача третього покоління виробництва однієї з країн Європи, було значно поліпшено характеристики приладів. Частина з цих приладів вже пройшла всі перевірки і поставляються до Збройних Сил України, інші знаходяться на фінальному етапі випробувань.

Також "Ізюмський приладобудівний завод" освоює нові напрямки виробництва. Наприклад, добігає кінця  робота над коліматорними прицілами для стрілецької зброї. Вже в цьому році призначено випробування такого прицілу для великокаліберних кулеметів. Йде робота по розробці оптико-прицільних гіростабілізованих станцій для бронетехніки.

Завдяки об‘єднанню на одному підприємстві передової наукової думки, всіх стадій виготовлення продукції та контролю якості, впровадження нових систем управління за міжнародними стандартами, розгорнутому оновленню виробництва та кооперації із західними партнерами "Ізюмський приладобудівний завод" є одним із провідних підприємств "Укроборонпрому", завдяки наполегливій роботі якого українська зброя має сучасний "зір".