Українські ракети за ціною можуть конкурувати з ракетами Ілона Маска, - голова Держкосмосу Павло Дег
"Цензор.НЕТ" поспілкувався з головою Державного космічного агентства України Павлом Дегтяренком. Колишній головний конструктор КБ "Південне" обійняв посаду минулого року в результаті конкурсу. Він говорить, що сьогодні ключовим завданням Агентства є розмороження перспективних проектів і налаштування на зовнішні ринки.
Як Держкосмос долає наслідки розриву співпраці з Росією? Коли буде запуск перших українських супутників і до чого тут Росія та Канада? Чи планується запуск у космос другого українського космонавта? Чому сьогодні немає зиску від освоєння Місяця, але Україна все одно буде в таких проектах? Чи дійсно український "Зеніт" є другою найкращою ракетою після ракет Ілона Маска? І чим є "путінські ядерні ракети"?
МОЖЛИВОСТІ НАШИХ КОСМІЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ ЗАВЕЛИКІ ДЛЯ ПОТРЕБ ДЕРЖАВИ
- Якою має бути космічна політика України? Зараз ведуться в цьому плані перемовини, є багато пропозицій.
- Космічна політика України повинна бути тверезою. Ми не повинні будувати собі повітряних замків, яких ніколи не досягнемо. З іншого боку – реальні потреби держави у космічній діяльності повинні бути задоволені силами українських підприємств. Ми повинні знайти баланс між потребами і можливостями держави, відокремити більш нагальні потреби, які держава повинна профінансувати. Зараз проект такої політики сформований і її концепція проходить узгодження у міністерствах і відомствах. Виходимо на завершальну стадію. У цій політиці три пріоритети, які повинні бути профінансовані з державного бюджету. Це дистанційне зондування Землі з космосу, космічний зв’язок і міжнародне співробітництво з Європейським космічним агентством.
( Read more... )