stailker: (Default)
stailker ([personal profile] stailker) wrote2017-12-07 08:10 pm

Україна і Китай відновили програму співпраці у сфері космосу



Документ діятиме до 2020 року.

Україна й Китай готують розширення співпраці в космічній сфері, оновлені плани співпраці закріплені в прийнятій на днях у Пекіні новій редакції двосторонньої програми співпраці в галузі космосу до 2020 року.

Як повідомляє прес-служба Державного космічного агентства України, оновлена ​​редакція програми двостороннього співробітництва в галузі космосу на 2016 - 2020 роки затверджена в Пекіні в ході засідання робочої групи і IV засідання Підкомісії з питань співробітництва в космічній сфері українсько-китайської міжурядової комісії, що відбулося 20 - 23 листопада.

"У ході засідання були підведені проміжні підсумки виконання програми українсько-китайського співробітництва в галузі космосу на 2016 - 2020 роки за 2017 рік, підписаний Протокол і прийнята оновлена ​​редакція програми. Сторони відзначили розвиток позитивної динаміки співпраці в космічній сфері між двома країнами, визначили нові перспективні напрямки співпраці на середню і довгострокову перспективу", - йдеться в повідомленні.

Як уточнили Інтерфакс-Україна в прес-службі космічного відомства, внесені в оновлену редакцію програми нові напрямки співпраці не підлягають розголосу і "є конфіденційними".

Українську частину Підкомісії з питань співробітництва в космічній сфері українсько-китайської міжурядової комісії очолив глава ДКАУ Павло Дегтяренко. В рамках візиту в Пекін українська делегація також відвідала ряд організацій і підприємств космічної галузі Китаю, де були обговорені поточний стан співпраці і можливості його подальшого розвитку, повідомляє прес-служба.

Нагадаємо, Китай є давнім і перспективним партнером України в космічній сфері.

Довгострокова програма українсько-китайського співробітництва в космічній сфері на 2016 - 2020 роки була затверджена сторонами в ході попереднього засідання Підкомісії у квітні 2016 року в Києві. Документ передбачає спільну реалізацію понад 70 проектів, більшість із них передбачає створення ракетно-космічної техніки з урахуванням реалізації КНР Місячної програми і місії з дослідження планет Сонячної системи, а також співробітництво у сфері створення нових матеріалів і дистанційного зондування Землі (ДЗЗ).
onosamo: (Default)

[personal profile] onosamo 2017-12-09 09:18 am (UTC)(link)
Нужное дело, особенно с учётом того, что у ESA появилась нехорошая мысль с 2024 года строить РН Вега-Е.