stailker: (Мати)
[personal profile] stailker





ПДФ:

http://nuou.org.ua/pro-universytet/dokumenty/finish/20-naukova-diialnist/1343-asu-viiskamy-slavutych/0.html

У Національному університеті оборони України іноземні фахівці презентували нові можливості геоінформаційних систем Як свідчить досвід проведення АТО, в сучасних умовах успіх має той, хто в найкоротший термін приймає правильні рішення. Одним із механізмів скорочення цих термінів є використання даних дистанційного зондування земної поверхні, цифрових (електронних) карт і геоінформаційних технологій за найкращими світовими стандартами.

Про перспективи впровадження у Збройних Силах України геоінформаційних систем (ГІС) йшлося під час Міжнародної науково-практичної конференції в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського. — Геоінформаційні системи широко використовуються в центрі імітаційного моделювання університету оборони. Наші науковці розробили основу автоматизованої системи управління військами «Славутич», яка базується саме на геоінформаційній системі. Простіше кажучи — це електронна карта місцевості, яка в режимі реального часу за допомогою електронних обчислювальних засобів здатна визначити чимало параметрів. Наприклад, оптимальну траєкторію польоту вертольота з урахуванням полів ураження засобів ППО противника, а також використання захисних властивостей місцевості. Можливості цієї АСУ вже змогли оцінити під час випробувань у зоні проведення АТО та в Головному командному центрі Збройних Сил України, — зазначив начальник Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-лейтенант Василь Телелим. Геоінформаційні системи широко застосовуються в арміях країн НАТО. Така інформаційно-технологічна платформа дозволяє зосередити в єдиному просторі дані, отримані з різних джерел, отже, швидко реагувати на зміни ситуацій і приймати оперативні управлінські рішення. Під час роботи конференції представники іноземних держав поділилися досвідом роботи з ГІС. — Ці системи надають додаткові можливості командуванню військ та особовому складу, дозволяють швидко аналізувати і реагувати на зміни обстановки. Інформаційно-технологічна платформа ГІС здатна використовувати різні джерела інформації та поєднувати їх в одному просторі, — поінформував представник компанії ESRI Кріс Дорман. За його словами, наші іноземні партнери готові надати допомогу у впровадженні геоінформаційних систем в Українському війську.


Досвід розвинутих країн засвідчує, що застосування повнофункціональної автоматизованої системи управління військами (АСУВ) органами військового управління може підвищити ефективність управління військами (силами) на 50%, а за окремим складовими управління — у рази.

Днями у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбулася робоча нарада під головуванням начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України генерала армії України Віктора Муженка з метою вироблення рішення про створення автоматизованої системи управління військами в ЗС України на основі навчальної АСУВ «Славутич», яка розроблена в університеті.

Варто зазначити, що окремі її елементи були випробувані в зоні проведення антитерористичної операції на сході держави. Наразі робота над удосконаленням навчальної автоматизованої системи управління військами «Славутич» триває.



This account has disabled anonymous posting.
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting
Page generated Apr. 23rd, 2025 12:12 pm
Powered by Dreamwidth Studios