ЗРК "ДНІПРО" - НОВИЙ КОМПЛЕКС ДЛЯ ППО
Jan. 30th, 2017 04:18 pm![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)

За останні два роки українська оборонна промисловість зробила великий ривок – було модернізовано велику кількість різних зразків озброєння, з’явилися й нові, що прийняті на озброєння або будуть прийняті в найближчому майбутньому.
Одним із нових зразків озброєння є зенітно-ракетний комплекс «Дніпро» середньої дальності, що розробляється з 2012 року.
Спершу він був призначений для установки на споруджувані корвети проекту 58250, і тільки з 2014 року почав розроблятися як армійський варіант.
ЗРК «Дніпро» є продуктом кооперації цілої низки підприємств: ракети розроблені київським ДержККБ «Луч», головки наведення для них – львівський ДП ЛНДРТІ.
Багатофункціональна радіолокаційна станція наведення ракет розроблена запорізьким НВК «Іскра», а пункт бойового управління для ЗРК «Дніпро» — київським НВП «Аеротехніка-МЛТ». Базою для комплексу виступають машини ПАТ «АвтоКрАЗ». За заявою військових, новий комплекс здатний знищувати літаки і вертольоти всіх типів, безпілотні літальні апарати та крилаті ракети на середніх і малих дальностях. При тому, що збивати цілі комплекс може в будь-який час доби, навіть за складних метеоумов і за активної інформаційної, вогневої та маневреної протидії супротивника. До складу ЗРК «Дніпро» входить пункт бойового управління (на шасі броньованого КрАЗ-6322), багатофункціональної РЛС (також на шасі КрАЗ-6322), а також пускові установки.
Слід зазначити, що багатофункціональна радіолокаційна станція розроблена за технологією активних фазованих антенних решіток і забезпечує дальність виявлення цілі в 150 км. ЗРК «Дніпро» може одночасно випустити по шести цілях 12 керованих ракет. Зенітні ракети, що використовуються в комплексі, двох модифікацій: із командним телекеруванням на початковому і середньому ділянках траєкторії й активним самонаведення на кінцевій ділянці і з радіокорекцією наведення на початкову та середню ділянки й активним самонаведення на кінцевій ділянці. За деякими даними, комплекс проходить активну стадію польових випробувань і буде прийнятий на озброєння Збройних сил у 2017 році.
Тактико-технічні характеристики ЗРК «Дніпро»: Максимальна дальність виявлення цілі типу тактичний винищувач, км: на висоті 7 км – не менше 150; на висоті 0,15 км – не менше 50; на висоті 0,02 км – не менше 28; Дальність стійкого супроводу тактичного винищувача – 120 км; Мінімальна висота ураження цілі — 0,015 км; Максимальна висота ураження цілі — 25 км; Час готовності (включення) комплексу до бойової роботи – не більше 4 хвилин.

