stailker: (Default)
[personal profile] stailker
 


"Укроборонпром" завершує перший етап масштабної програми приєднання регіонів України до програми імпортозаміщення, у результаті якої підприємства різних форм власності, перш за все малий та середній бізнес, працюють на посилення обороноздатності держави.

Ця робота має стратегічне значення для країни. Завдяки імпортозаміщенню та співпраці із західними партнерами, вже вдалось забезпечити технологічну незалежність української оборонної промисловості. Окрім того, з кожним днем зростає кількість українських промислових підприємств, які долучаються до роботи з "оборонкою", що не тільки гарантує безперебійність поставки продукції, а посилює конкуренцію на ринку.

Фактично, завдяки програмі імпортозаміщення, "Укроборонпром" вмикає на повну потужність весь оборонний промисловий потенціал нашої країни, який працює на Україну та для України. Зважаючи на стратегічну важливість цієї програми, прес-служба Концерну публікує розширений матеріал про імпортозаміщення у оборонній сфері. 
 

Українці для України

Починаючи з 2014 року, "Укроборонпром" ініціював підписання 21 меморандуму із обласними та міськими державними адміністраціями у сфері оборонної промисловості України. А вже у найближчий час до програми імпортозаміщення мають приєднатися останні чотири області – Київська, Рівненська, Чернівецька та Донецька.

Кожен з цих меморандумів дозволяє створити площадку для постійного діалогу між підприємствами "Укроборонпром", представниками Збройних сил України та місцевими виробниками. На "оборонку" України працюють вже 394 підприємств, які забезпечують роботою більше 200 тисяч фахівців.

Для прикладу, у виробництві новітніх бронемашин БТР-4 станом на 2014 рік кількість деталей з РФ становила 45%, ще 45% були українськими, а ще 10% – імпортувались. У 2015 році кількість російських деталей становила 0%, а ще 35% – імпортувались з інших країн, а у 2017 році Україна самостійно виробляє 88% всіх агрегатів та вузлів для БТР-4, імпортуючи лише 12%. 



 

Українські підприємства отримають замовлення від учасників "Укроборонпрому" на виготовлення комплектуючих для озброєння, ведення науково-дослідних та конструкторських робіт у сфері оборони, створення продукції військового та подвійного призначення.

Постійно ускладнюється і номенклатура виробів, вже зараз підприємства освоїли виготовлення комплектуючих до сучасних електронних систем управління вогнем, систем стабілізації озброєння, роздавальних коробок, диференціалів та іншої продукції, яка вимагає застосування високотехнологічних методів виробництва.

Малий та середній бізнес

У програмі імпортозаміщення "Укроборонпром" сконцентрував свою роботу на співпраці з малими та середніми підприємствами, частка яких у загальному об‘ємі співпраці зараз сягає 65-70%. Такий вибір пов‘язаний з високою мобільністю потужностей малого та середнього бізнесу та готовності до застосування сучасних методів виробництва. Що, у поєднанні із жорстким контролем якості на підприємствах Концерну та умов відкритої конкурентної боротьби, дозволяє отримувати Збройним силам України найкращу українську продукцію.  

При цьому "Укроборонпром" розглядає свою роль, як інтегратора у вітчизняну оборонну промисловість, який створює загальні правила партнерства, стандарти співпраці, стартового інформаційного майданчика для підтримки українських підприємств на світовому ринку та залучення вітчизняних виробників до створення інноваційних проектів у оборонній сфері.

Підписання меморандумів про співпрацю є лише першим етапом роботи, за яким слідує постійне розширення кола підприємств України, які долучаються до роботи на "оборонку" та масштабування результатів цієї співпраці.

Для прикладу, якщо на початку 2016 року у Харківській області з підприємствами-учасниками "Укроборонпрому" працювало лише 20 підприємств, то на початку 2017 – вже в три рази більше – 62. І така динаміка прослідковується практично у кожній області України. У результаті такої діяльності, наприклад, у Черкаській області вже 72% промислових потужностей області задіяно у роботі на оборону України, це 36 промислових підприємств, які можуть виготовляти продукцію для оборонної промисловості.

"Зараз "Укроборонпром" лише закінчує перший етап стратегічної програми. Завдяки діалогу з місцевими адміністраціями, бізнесом та Збройними силами, нам вдалось об‘єднати українську промисловість над задачею зміцнення оборони України. Створення такої системи є реальним відродженням українського оборонного комплексу, який ще три роки назад був розшматований на окремі частини. Тепер задача "Укроборонпрому" масштабувати результат та, завдяки співпраці із західними партнерами, розширити виробництво продукції сучасної цифрової ери: електронно-оптичних систем спостереження, інформаційних компонентів, передової авіоніки, тощо", – підкреслив очільник Концерну Роман Романов.

Нагадаємо, що Державний концерн "Укроборонпром", завдяки електронним торговельним майданчикам, зекономив 1,1 мільярд гривень з 2014 року

 

Page generated Apr. 23rd, 2025 10:36 am
Powered by Dreamwidth Studios