
16 квітня, на території льотно-випробувального комплексу АТ «МОТОР СІЧ» у Запоріжжі пройшли перші льотні випробування вітчизняного вертольота МСБ-2 «Надія». Це є результатом десятирічної роботи компанії.
Заявки на сертифікацію гвинтокрилого апарату подані до Державіаслужби України і Міждержавний авіаційний комітет. АТ «МОТОР СІЧ» планує сертифікувати новий легкий багатоцільовий вертоліт МСБ-2 «Надія» до кінця цього року.
На даній моделі встановлені двигуни ДП «Івченко-Прогрес» АІ-450М-П (злітна потужність кожного складає по 465 к.с.) і нова трансмісія на основі головного редуктора ВР-442П розробки АТ «МОТОР СІЧ».
Незважаючи на те, що вертоліт належить до легкого класу, він може перевозити від 7 до 9 пасажирів. В конструкції МСБ-2 широко використовуються композиційні матеріали. Очікувана практична стеля становить 5000 м, а дальність польоту з основними баками – 730 км.
Основні особливості вертольота:
простора вантажопасажирська кабіна;
зовнішнє розміщення паливних баків;
вантажопасажирські двері в задній частині фюзеляжу з автоматичним приводом;
сучасний комплекс бортового пілотажно-навігаційного і радіоелектронного устаткування;
безангарне зберігання;
досконалі аеродинамічні форми.
Завдяки своїм конструктивним особливостям вертоліт МСБ-2 «Надія» оптимально підходить для перевезення пасажирів, льотного навчання, пошуково-рятувальних операцій та медичної евакуації. Крім виконання комерційних задач, вертоліт може використовуватися в державній авіації підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій (у тому числі в санітарній авіації), Держприкордонслужби, Поліції.
Для виконання різних завдань передбачено оснащення вертольота комплексом цільового устаткування, який включає в себе різні варіанти пасажирських крісел, рятувальну лебідку, систему пожежогасіння, пошуковий прожектор, обладнання для санітарної та медичної евакуації, зовнішню вантажну підвіску, оптико-електронні системи.
Для розробки та серійного виробництва частини систем і агрегатів вертольота залучений ряд підприємств України, що створює додаткові робочі місця в межах країни. Очікувана вартість придбання вертольота істотно нижче зарубіжних аналогів.