stailker: (Default)
[personal profile] stailker



В производстве самолета у Украины много логических "ножниц" принятия решений.

1. Разработать Украина свой может, проекты и возможности есть. Но это время и огромные траты. Траты подчеркну в условиях - где нужно работать еще над ракетными программами, флотом - все сверхдорогие программы. То есть - деньги есть куда тратить.

2. Производство подразумевает окупаемость, допустим потребность УТЛ/УБЛ Украины 200-300 шт. Остальное нужно компенсировать экспортом, но рынок переполнен в классе предложениями.

3. Логична кооперация с кем то, важен двигатель, который чуть ли не большая часть ЛА. Особенно в УТЛ, ну и 2/3 стоимости эксплуатации.

4. Логична локализация производства, так как это еще и определяет ремонтную базу.



5. Китайцы понимают, что это и их логистика в Европе.

6. Украине важна интеграция своего ВПК в ЛА, так как Украина производитель для истребителей Китая, Индии, рф - радаров, ОЛС, гидравлики, НСЦ, ракет, навигации, РЭБ, ГСН, АПУ и АКУ, систем наведения и прицеливания, защиты, раций, ЭДСУ, генераторов, бортовой регистрации, учебных бортовых тренажеров, прицелов, бортовых комьютерных вычислителей, БИУС, запросчиков госопознавания, систем предупреждения о облучении разного типа итд и тп.



Украина проворачивает финт как с су-27ск, когда китайцы поняли, что в су-27 рф как то мало, и много Украины, российского важного только двигатель украинца Люльки - локализировали у себя, переведя рф в поставщика двигателей.

Логично, что Украине, будучи производителем авиадвигателей, рлс, олс, ряда авионики, навигации, оружия, реб, средств защиты, гидравлики - делать такой же финт.

Китайцы было сами предлагали лицензию л-15 на лицензию авиадвигателя, тому не быть. Логично, что при заводе сборки и ремонте авиадвигателей в Китае, такой же завод самолетов запрашивает Украина.





7. Подходит ли нам Л-15? Смотря для чего. УТС - однознано, тем более у нас есть готовый комплекс БТК-39.

8. Установив Арсеналовский коллиматорный прицельный комплекс и НСЦ с комплексом ГСН-РВВ-ББ - получаем готовый штурмовик, и программу аналогичную модернизации Су-25М1("2" - с НСЦ и системой и системой воздух-поверхность).

9. Л-15 нам более подходящий, как штурмовик. Та же логика и на рф, где приняли решение ранее по Як-133. Проблема у россиянцев в мощности двигателя. У нас же есть - 322-25, 322-25Ф, 322-28, 322-30, 322-40, 322-28(30)Ф. То есть - проблем нет.





10. Все про Л-15 это все таки класс - УТЛ, УБЛ-штурмовик и ЛФИ. Нам же нужен еще класс средне-тяжелого МФИ, класса Ф-35/J-31/Рафаль/Ф-15. Конечно всему тому желательно бы прилагать АИ-9500Ф, но то все другая уже итория с Боингом.




ПС

Пост рекомендуем к цитированию в соцсетях с ссылкой на первоисточник. Хочу почитать реакцию.

















.

(no subject)

Date: 2019-05-02 02:46 pm (UTC)
From: [identity profile] rvun.livejournal.com
Якщо китайці згодні передати всі технології для випуску таких машин - то сенс є, якщо збірка з машинокомплектів - то ні. В нас ще досить багато l-39 для підготовки і Одеса їх модернізує, отже - нагальної потреби в нових УТС немає, а розглядати цю машину, як винищувач - сенсу немає, бо за всіма характеристиками - це УТС. Тий же міг-29 - куди більш потужна машина, якої багато в військах і на базах. Російські ентузіасти розробили СР-10 за мінімум грошей, отже, якщо забезпечити твердим замовленням на якусь кількість машин - те ж зроблять і в нас. На поточних умовах від китайців ця машина не потрібна, тим більше - Китай зараз стратегічний союзник РФ, можна взяти в них машини і не отримати запчастин, так що ні, або повноцінна участь з повною локалізацією, або пошук іншого проекту. По винищувачам - потрібен f-35 і все. На таких умовах, як пропонують китайці можна було б брати участь в jas-39.

(no subject)

Date: 2019-05-23 10:31 pm (UTC)
void_am: кот Шредингера (Default)
From: [personal profile] void_am
Це за якими ж характеристиками L-15 - лише УТЛ? Китайці дуже серйозно на нього дивляться: він замінює клони Міг-21 - всі 400/700 штук, половину авіапарку. Замінити їх хоча б клонами Лаві (J-10) не може навіть їх потужна промисловість. Тому й руки викручують з двигунами, та будуть вийобуватись на поставках машинокомплектів.

А от якщо б прочистити їм мізки замовленням Боінгу дводвигунної версіі їхного/саабівського T-X... Така точно повинна бути - іспанці, що розробляли початковий проект, передбачали варіант з ханівелівськими F-124/125. А, може, й вдасться випускати у коопераціі такий варіант - для себе та тих невдах, що визнають негідними американських двигунів та авіоніки.

F-35 - досить дорогий та незручний для Украіни літак. Років за десять він вже морально застаріє, виникнуть складнощі з сучасним софтом, стелс-покриттям та боєприпасами. Крім того, його ще потрібно отримати - бо попит буде великий. (Поляки другу ескадрилью F-35 очікують після 2040). А ще інфраструктура, учбові літаки під нього - через малу чисельність він буде золотим і не дуже ефективним.

Різновид Як-130, судячи з швидкості занепаду русні, до бою просто не встигне, а проти Китаю (якщо той прийде) з його псевдостелсами він відверто слабкий. Друкувати сотню літаків, щоб потім перекваліфікувати їх в учбові? З американським 6 поколінням вони наврядчи будуть сумісними навіть у якості зброєносця - як за авіонікою, так і за стелсом.
А от якщо йти тайванським шляхом, розробляючи власний літак - сенс є. На першому етапі для перевірки можливостей виготовляється 4+ з бомбовідсіками - учбовий, танкер, радар, штурмовик, винищувач (залежно від прогресу авіоніки). На другому - псевдостелс вкороченого зльоту, здатний виживати під китайським вогнем.

Альтернатива - лише оплата американського повітряного патруля на F-35, як робить Ісландія.

Профіль

stailker: (Default)stailker

August 2022

M T W T F S S
1234567
8910 11121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Резюме сторінки

Стиль рубрики

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 17th, 2025 10:37 am
Powered by Dreamwidth Studios